Grupa Kingspan

 

Kingspan Sp. z o.o. jest częścią Kingspan Plc., światowego lidera w zakresie produkcji materiałów izolacyjnych i systemów płyt warstwowych. Kingspan jest znany w branży budowlanej z innowacyjności, jakości produktów oraz doradztwa technicznego.  Jako firma o zasięgu międzynarodowym posiada swoje zakłady produkcyjne oraz biura handlowe w całej Europie, na Dalekim i Bliskim Wschodzie, w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz  Australii.

 

Produkty Kingspan są zaprojektowane w taki sposób, by obniżać koszty budowy, ulepszać jakość oraz dbać o środowisko pracy zarówno w nowych jak i w odnawianych obiektach.

 

Kingspan oferuje kompleksowe rozwiązania. Oferowane produkty charakteryzują sie szybkością montażu, wysokimi parametrami odpornościowymi i ogniowymi.
 
Historia

 

1970-1980 - firma powstała w 1972 roku w Irlandii jako niewielki biznes rodzinny, założony przez Eugena i Brendana Murtagh. Pod koniec lat siedemdziesiątych zajęła się produkcją płyt warstwowych.


1980-1990 - Kingspan otwiera szereg zakładów produkcyjnych w Irlandii oraz Wielkiej Brytanii. Szybko tez wchodzi na Irlandzką Giełdę.

 

1990-2000 - Poprzez nabycie kolejnych fabryk oraz otwarcie biur handlowych pojawia się w krajach Beneluksu, Niemczech, Czechach, Polsce, na Węgrzech, docierając tym samym do szerszej grupy klientów.

 

2003 - Nabywając aktywa Tarmontu Sp. z o.o. rozpoczyna produkcję płyt warstwowych na terenie Polski

 

2000 - 2010 - Kingspan buduje fabrykę na Węgrzech, otwiera kolejne biura handlowe w m.in. krajach bałtyckich, Austrii, Ukrainie, Rosji, Indiach oraz przejmuje firmy z branży w USA, Kanadzie,  Australii i Turcji.

 

2010 - 2015  - Kingspan przejmuje firmę część grupy CRH (Ecotherm) oraz część biznesu TyssenKrupp, stając się jednocześnie największym dostawca izolacyjnych płyt warstwowych w Europie.

 

 
the browser can't render this flash content

Kontakt z nami:

Kingspan Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 20
27-300 Lipsko, Polska
Tel: +48 48 378 31 00
Fax: +48 48 378 13 30
info@kingspan.pl

Dział Techniczny - Skype:
Tryb SkypeMe™! dzialtechnicznykingspan